Stepper – prečo sa na ňom oplatí cvičiť?

Stepper – prečo sa na ňom oplatí cvičiť?

Objav a spoznaj výhody vysoko efektívneho, ale zároveň nie moc populárneho cvičenia na Slovensku na stepperu a tiež sa nauč ako jeho používaním tvarovať nohy.

Písanie o stepperi si najprv napíšme čím tento stroj je. Mnoho ľudí nazýva tento stroj schodiskom čo, ale nie je pravda. Stepper je, ale jedným s prístrojov v posilňovni, ktorý nám pomáha spaľovať prebytočný tuk okolo lýtok, nôh a pomáha nám krásne tvarovať zadok. Aj keď sa cvičenia na tomto prístroji zdajú byť veľmi ľahké, je potrebné priznať, že už po 15 minútach intenzívneho tréningu na stepperi je človek zaliaty potom.

Cvičenia na stepperi nie sú žiadnou ťažkou filozofiou. Ćwiczenia na stepperze nie są żadną filozofią. Cvičenia sa skladajú z tlačenia nohy k podlahe ako je to v prípade chôdze po schodoch. Avšak je potrebné vedieť, že na trhu je viac druhov stepperov. Napríklad také, ktoré okrem prace nôh vyžadujú aj prácu rúk, także zároveň tvarujeme a posilňujeme hornú časť tela. Na trhu sa dajú tiež nájsť aj mini steppery, ktoré sa skladajú len z dwóch pedálov. Tieto verzie mini stepperov môžme skladovať aj doma v obývačke, kde nemáme veľa priestoru.

Ak sa rozhodneme cvičit na steppery je potrebné dodržovať pár základných zasad. Po prvé každé cvičenie na steppery musi začať od cca 10 minútovej rozcvičky. Môže to byť napríklad skakanie či energický beh. Následne môžme prejsť priamo na stepper, ale zároveň musíme pamätať o správnom hlbokom dýchaní. Po cca 15 minútovom intenzívnom cvičení je potrebné si spraviť následne 10 minút cvičenia na steppery, už v menej intenzívnom tempe a cele to ukončiť nakoniec strečingom svalov.