Nebezpečné tuky trans

Nebezpečné tuky trans

Konzumenti, ktorý čítajú a poznajú obsah potravín určite poznajú nezdravé tuky trans. Predstavíme, čo sa ukrýva pod tým názvom a čo môže byť dôsledkom ich konzumovania.

Dobré tuky, zlé tuky

V správnom strávovaní 25-30% potravín, ktoré konzumujeme by malo pochádzať z tukov. Rovnako dôležitá ako kvantita je však aj kvalita tukov. Najzdravšie a najviac žiaduce mononenasýtené mastné kyseliny (nachádzajú sa v orechoch, olejoch, repkový olej, avokádo, olivy) a polynenasýtené mastné kyseliny (nachádzajú sa v rybach, orechoch, slnečnicových zrnkách, rastlinných olejoch, sezame). Môžeme tiež konzumovať nasýtené tuky (maslo, syry, mäso a mäsové produkty, plnotučné mlieko, kokosové orechy, palmový olej, koláče a tuky na pečenie), ale tieto tuky treba výrazne obmedzovať.

Trans tuky – základné informácie

Tuky zvané trans sú rastlinného pôvodu a zostali zmenené na úrovni molekúl pridaním vodíka. V praxi to znamená, že boli utvrdené. Takáto zmena má vážne dôsledky pre správne fungovanie ľudského organizmu.

Pozor! Škodlivé!

Výsledky početných štúdií a vedeckých publikácií hovoria a píšu o vysokom nebezpečenstve tukov trans. Napríklad vedci z Harvardskej univerzity zistili, že jedna porcia hranolčekov má okolo ý gramov tukov a taká porcia ak je konzumovaná každý deň zvyšuje riziko chorób srdca o 50%. Podobné čísla sa vzťahujú na riziko vzniku cukrovky. Okrem toho všetkého trvajú tiež testy na riziko nádorových ochorení v súvislosti s konzumovaním tohto typu tukov. Francúzka Françoise Clavel-Chapelon dokazuje, že riziko rakoviny prsia u žien je dvojnásobne vyššie ak sú používané priemyselné tuky trans. Odborníci na výživu na celom svete jednohlasne neodporúčajú jest potraviny, ktoré obsahujú hydrogenizované rastlinné tuky..

Tuky trans nájdeme v nasledujúcich produktoch:

  • Niektoré tuky na vyprážanie a potieranie pečiva, margarín na pečenie,

  • krakersy, sušienky, chipsy, koláčiky plnené tukom,

  • raňajkové musli druhu crunch,

  • majonézy,

  • smotana do kávy v prášku,

  • produkty vyprážané na viackrát ohrievanom tuku (hranolky,šišky).