Najobľúbenejšie potravinárske konzervanty

Najobľúbenejšie potravinárske konzervanty

Konzervačné látky v potravinách boli stále. Údenie, zaváranie, sušenie, spracovávanie v soli – predlžovalo potravinám život prirodzeným spôsobom.

Použitie konzervačných látok je zaznačené na etiketách produktov. Symbol "E" označuje zhodnosť s európskymi normami a následne čísla po symbole E označujú:
 

- Od 100 do 199. Farbivá. Nachádzajú sa v marmeládach, nápojoch, likéroch, žuvačkách alebo polievkach v prášku. Niektoré z nich vyvolávajú alergické reakcie (akné alebo problémy s dýchaním), alebo tiež problémy so žalúdkom.

- Od 200 do 299. Konzervačné látky. E 210 (kyselina benzoová), môže dráždiť sliznicu žalúdka a čriev čo môže spôsobiť pálenie záhy alebo akné. Túto konzervačnú látku je možné nájsť v želé, owocnych šťavách, nealkoholických nápojoch, margaríne, konzervách s rybami, v nakladanej zelenine alebo aj v ovocných či zeleninových omáčkach. Dusitan draselný a sodný čiže E 249 i E 250, je bežne používaný pri spracovávaní mäsa, môže spôsobovať rakovinotvorné zmeny v organizme. Sulfity či sírany označované od E 220 do E 228, sa nachádzajú napríklad v konzervách, ovocných džúsoch, víne, zemiakových výrobkoch a môžu vyvolať u citlivých jedincoch nevoľnosť a bolenie hlavy.

- Od 300 do 399. Kyslé látky. Takou je napríklad kyselina octová (E 260), ktorá sa nachádza v ovociach či zeleninách naložených, či v omáčkach, je zle trávená ľuďmi s citlivým žalúdkom. Chlorid draselný (E 508), Chlorid vápenatý (E 509) a horčík (E 511) sú dodávané do korenín a nie je vhodný pre osoby, ktoré maju problémy s obličkami či pečeňou. Vo väčšom objeme majú laxatívne účinky, čiže pôsobia prečisťujúco.

- Od 400 do 499. Preparáty, ktoré pôsobia ako zhusťovače či želé. Napríklad kyselina algínová (E 400) neodporúča sa konzumovať pre tehotné ženy a karotén (E 407), ktorý môže spôsobiť vznik vredov na črevách.
 

- Viac ako 500. Do tejto skupiny patria všetky iné prísady v tom tiež prostriedky, ktoré nahradzujú cukor (aspartam, sacharín). Sú súčasťou sladkostí, žuvačiek, nápojov a džúsov.