Intolerancia laktózy: príčiny, príznaky, riešenie

Intolerancia laktózy: príčiny, príznaky, riešenie

Intolerancia laktózy sa prejavuje pomerne výrazným a nie príliš príjemným spôsobom. Dá o sebe poznať obzvlášť po konzumácii čerstvého kravského mlieka a mliečnych výrobkov.

Po jedle, ktoré sa skladalo z mlieka, tvarohu, jogurtov a ďalších produktov, ktoré obsahujú laktózu, telo začne reagovať na rad žalúdočných príznakov. K dispozícii sú hnačka, koliky, kŕče v bruchu, syndróm dráždivého čreva, nevoľnosť, plynatosť a niekedy aj zvracanie. Tieto príznaky sa môžu vyskytovať v rôznych stupňoch a sú závislé od množstva spotrebovaného mlieka alebo iných mliečnych produktov. Intolerancia laktózy sa zvyšuje spoločne s vekom a môže sa tiež vyskytnúť dočasné porušenie sliznice tenkého čreva, napr. Pôsobením antibiotík.
 

Laktáza a laktóza

Intolerancia laktózy je ochorenie, ktoré postihuje asi 25% Čechov. Európania, a to najmä obyvatelia severnej časti kontinentu trpí v ďaleko menšom percente než napr. Aziati. Všeobecne je však u dospelých ľudí laktóza degradovaná a absorbovaná v obmedzenom alebo vo veľmi obmedzenom rozsahu, v porovnaní k detstve.

Hlavným vinníkom tejto neznášanlivosti nie je však žiadna laktóza (disacharid), ale laktáza. Alebo skôr ich nedostatok. Enzým laktázy je produkovaný v tenkom čreve, ktorého funkciou je rozložiť laktózu na glukózu a galaktózu, takže môžu byť absorbované. S vekom výroba laktázy klesá. Tento proces začína už u malých detí. Väčšina dospelých toleranciu laktózy udržiava vo výške 50%. Avšak u mnohých je tento ukazovateľ podstatne nižšie, vzhľadom k čomu laktózu netrávi skoro vôbec. Nestrávený disacharid leží v črevách, zadržiava vodu a spustí proces fermentácie, čo má za následok črevné vravu.

Výskum a strava

Niektoré metódy skúšania umožňujú jasnú diagnózu intolerancia laktózy (testovanie moču, test krvné sérum pre množstvo vodíka v dychu atď.) Toto ochorenie je navyše ľahko pozorovateľné. Príznaky intolerancie sa zvyčajne vyskytujú od 30 minút do niekoľkých hodín po konzumácii čerstvého mlieka. Neznášanlivosť vyžaduje čiastočné alebo úplné stiahnutie z mliečnych výrobkov, najmä čerstvého kravského mlieka. V závislosti od rozsahu, v akom je naše telo schopné produkovať laktázu, niektorí musí odstaviť aj mliečne výrobky, prevažne biely syr a jogurt najviac. Laktózu neobsahuje kefír. Tiež, tvrdý syr a syry s dlhou dobou zrenia obsahujú len malé množstvo laktózy. Laktózu Nanašiel v rastlinnom mlieku (sójovom, mandľovom, kokosovom). Ale môže sa zato objaviť v údeninách a niektorom občerstvenia a sladkostiach.