Fit koktaily a ich účinky

Fit koktaily a ich účinky

Pitie koktailov je naozaj výborný spôsob na prečistenie organizmu od toxínov a rýchlu stratu zbytočných kilogramov. Spoznajte podrobnosti chudnutia pomocou zdravých koktailov!

Zeleninové a ovocné koktaily sú výborným spôsobom na doplnenie vitamínov a minerálov v organizme každý deň. Koktaily sú ľahko pripraviteľné a tiež nie sú drahé. Okrem toho vďaka koktajlom si výborne prečístíme pečeň od nebezpečných toxínov, zlepšíme si činnosť metabolizmu, vďaka čomu sa rýchlo zbavíme nadbytočných kilogramov.

Prečo koktail?

Koktaily sa oplatí konzumovať s viacero dôvodov. Po prvé pohár koktajlu obsahuje oveľa viac zeleniny alebo ovocia a je jasné, že zároveň obsahuje taký pohár koktajlu veľké množstvo vitamínov a minerálov a viac ako napríklad šalát. Okrem toho, koktaile navodňujú organizmus a očisťujú od odpadu v organizme ako sú napríklad voľné radikály.

Pravdou tiež je, že ak vyberieme správne zložky koktailu, bude obsahovať veľké množstvo vlákniny, ktoré tiež budú pôsobiť ako taka vnútorná metla, a pomôžu nám očistiť organizmus od zbytočných látok, čiže sa budeme cítiť ľahšie.

Na čo si treba dať pozor?

Redukčná diéta založená na zeleninových a ovocných koktailoch je veľmi efektívna a rýchlo sú viditeľné efekty. Neznamená to však, že je zdravé stravovať sa pomocou koktailov dlhší čas a rýchlo zhadzovať zbytočné kilogramy. Najzdravšie je byť na koktailovej diéte deň či maximálne dva dni. Prečo? Koktailová diéta je síce účinná, ale tiež oslabuje organizmus a pri dlhšom užívaní môžme oslabiť organizmus až tak, že omdlieme.