Doplnky stravy pre ženy - ktoré je vhodné užívať?

Doplnky stravy pre ženy - ktoré je vhodné užívať?

O zdravotných doplnkoch stravy vzpomáhajících odolnosť je počuť skoro denne. Ktoré z nich sú naozaj účinné a čo o tom rozhoduje?

Čím sú doplnky stravy a akú plní úlohu?

Sú to prípravky s prírodným zložením, bohaté na vitamíny, minerály, rastlinné výťažky a iné zložky, ktoré majú napomôcť prácu organizmu. Ich hlavnou úlohou je doplnenie každodenného menu o zložky, ktorých spožíváme veľmi málo. Môžu napomáhať konkrétnemu orgánu, pôsobiť na chudnutie atď. Obyčajne siahajúce prvýkrát po takýchto prípravkoch, vkladáme do nich malú nádej - ale, o tom, ako doplnky naozaj môžu urýchliť spaľovanie tukového tkaniva, o to určujú jedine pomocnú funkciu. Pre dosiahnutie požadovaných efektov je potrebná zmena každodenných návykov a až v ďalšej sérii - doplnenie stravy.

Aké zdravotné doplnky používať?

S pomocou tohto druhov prostriedkov je vhodné využívať hlavne počas chudnutia, dbajúc samozrejme o správnu životnú stravu a fyzickú aktivitu. V tomto prípade sa najlepšie uplatňujú prípravky obsahujúce proteíny, chróm, výťažok zo zeleného čaju, púpavy, ananásu, artičokov, biele fazuľa a jablčného octu. Môžu tiež obsahovať vo svojom zložení L-karnitín alebo kyselinu linolovú CLA. Uvedené zložky regulujú činnosť tráviaceho traktu, brzdí apetít, majú dobrý vplyv na trávenie a metabolizmus, napomáhajú procesy sprevádzajúce k spaľovaniu tukového tkaniva. Je potrebné dávať pozor na doplnky, ktoré obsahujú veľké množstvo kofeínu, ktorý môže spôsobovať skoky tlaku a vyvolať podráždenie.

V prípade častého chytanie infekcií je dobrým riešením diéta obohatená o prípravky bohaté na vitamíny C a B6. Osobám intenzívne vykonávajúcim šport sú doporučené prípravky s vysokým obsahom horčíka, železa a L-karnitínu, ktorý posilňuje organizmus počas fyzického výsilku. Na slabé vlasy a nechty zapôsobí tabletky alebo kapsule s obsahom kyseliny listovej, biotínom, selénom, zinkom, železom a vitamíny A, C a E. Pamätajme si však, aby sme nekonzumovali výrobky, ktoré obsahujú veľa vitamínov alebo bylinky, aby sa nezdvojila dávka minerálnych zložiek .