Čierna, zelená alebo červená - ktorý čaj je najzdravší?

Čierna, zelená alebo červená - ktorý čaj je najzdravší?

Čaj je jedným z najpopulárnejších nápoj na svete. V závislosti od typu, môže mať rôzne vlastnosti a účinky na telo iným spôsobom.

Čierny - stimuluje alebo upokojuje

Najpopulárnejší a najviac pitý čaj. Ale má relatívne málo zdraviu prospešných vlastností v porovnaní so zvyškom. To neznamená však, že by sme ho mali prestať piť. Čierny čaj obsahuje mnoho flavonoidov zlúčeniny, ktoré majú antioxidačné aktivity, protinádorové a anti-starnucie vlastnosti. Flavonoidy môžu zmierniť zápal a majú pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém - tesnenie do krvnej cievy a zníženie krvného tlaku.

Vzhľadom k vysokému obsahu kofeínu, čierny čaj stimuluje. Avšak môže fungovať aj relaxačne za predpokladu, že ho budeme lúhovať dlhšie ako tri minúty. Tu pri tom všetkom buďte opatrní - čaj ktorý sa varí príliš dlho, stratí svoju najlepšiu chuť a stáva sa menej chutným.

Okrem toho, čaj nás chráni proti zubnému kazu a rozvoju nežiaducich mikroorganizmov v zažívacom systéme. Obsahuje vitamín C, K a vitamíny B je známy tiež blahodarnymi obkladmy na opuchnuté, unavené oči, vyrobené s čierneho čaju. Pomáhajú znížiť podráždenosť červených a prepracovaných očí. Zábaly sa môžu pripraviť z bežných čajových vrecúšok a do tochto vývaru namočíme vatové tampóny.

Zelený - predlžuje život

Je populárny predovšetkým vďaka svojej chuti, stimulačným účinkom a uľahčuje chudnutie. V skutočnosti je veľmi aromatický, dokonale čistí telo od toxínov, zrýchľuje metabolizmus, dáva energiu na celú hodinu. V tomto druhom aspekte, nadraďuje kávy ktoré silno stimulujú, ale len na krátku dobu. Kofeín obsiahnutý v zelenom čaji pôsobi dlhú dobu a uľahčuje koncentráciu po dobu niekoľkých hodín a to iba z jednej šálky nápoja.

Čierny čaj sa vyrába fermentáciou zeleného čaju. Tímto procesom stratí veľa nutričných hodnôt, takže zelený čaj možno považovať za zdravší - lístky po valcovaní sa hneď sušia. Obohacuje náš jedálniček s viac mikro a makroelementov, napríklad: železo, fluór, meď, mangán a vápnik. Zelený čaj obsahuje veľké množstvo vitamínov a antioxidantov. Pravidelné pitie predlžuje život. Tiež stimuluje žalúdok produkovať tráviace šťavy a urýchľuje močový mechúr a chráni pred rakovinou. Má protivredové vlastnosti a znižuje hladinu cholesterolu.

Červený - spaluje tuk a čistí

Aby bol vyprodukovany červený čaj hneď krátko po zbere sa podrobí krátkodobej fermetácii. Počas tejto doby, lístky naberú červenú farbu s výraznou charakteristickou chuťou. Opis tohto druhu čaju je tiež charakterizovaný vysokým obsahom antioxidantov, vitamínov a minerálov. Okrem toho zlepšuje krvný obeh a náladu, a riadi činnosť pečene. Žiadny iný čaj nepomáha tak intenzívne spaľovať tuky ako ako červený. Urýchľuje čistenie čriev, močového mechúra a produkcie žalúdočnej šťavy. To podporuje lepšie trávenie a tým zvyšuje metabolizmus a ubúdanie nadváhy.