Ako si zapustiť bradu a starať sa o ňu?

Ako si zapustiť bradu a starať sa o ňu?

Zapúšťanie brady je proces, ktorý si vyžaduje čas, trpezlivosť, a potom zodpovedajúcu starostlivosť. Ako sa o bradu starať?

Na to, aby strnisko začalo získavať pekné tvary, sú potrebné asi 4 týždne, hoci samozrejme treba pamätať na to, že u každého muža to môže vyzerať inak. Kedy je najlepšie nechať si zapustiť bradu? Najlepší moment je ten, v ktorom sme nútení zabudnúť na holiaci strojček, napríklad počas výletu cez dovolenku. Vtedy je lepšie si vysvetliť, že je predsa dovolenka, netreba sa holiť. Ak budeme v našom predsavzatí vytrvalí počas celej dovolenky, po návrate sa nám bude ľahšie vynechávať rituál holenia. Neznepokojujte sa, ak na začiatku budete cítiť nepohodlie, a ak vás bude svrbieť pokožka na tvári – je to úplne normálne.

Ako aj o vlasy, aj o bradu sa treba starať. Tu nájdete niekoľko tipov pre každodennú starostlivosť o mužskú bradu:

1. Výživa – brada, podobne ako vlasy, potrebuje živiny a hydratáciu, v opačnom prípade začína pokožka svrbieť a sťahovať sa, čo nie je príjemné. Na vyživovanie je najlepšie využívať prírodné oleje, ako sú arganový, kokosový či jojobový, a tiež vyživujúce balzamy.

2. Česanie – pravidelné česanie brady ju výborne čistí od prachu a mŕtvych čiastočiek kože, a predovšetkým výborne vplýva na jej vzhľad a pomáha udržať jej správny tvar. Okrem toho, ak bradu pravidelne češete, koža produkuje maz, ktorý hydratuje a vytvára ochrannú vrstvu.

3. Styling – s rastom si brada bude vyžadovať zodpovedajúci styling a pristrihávanie. Brade budeme vedieť určiť správny tvar až vtedy, keď bude mať správnu dĺžku, či po asi mesiaci. Ak sa majú uchovať účinky štylizácie, odporúča sa používať balzamy a vosky.

A čo treba robiť, aby brada rástla rýchlejšie? Odpoveď je jednoduchá: vyspať sa! Spánok je prirodzený regeneračný cyklus ľudského organizmu, preto počas spánku brada rastie najrýchlejšie.