Aeróbna 6  Weidera – tréning na pekné brucho

Aeróbna 6 Weidera – tréning na pekné brucho

Zoznám sa s ideálnym spôsobom na ideálne tvarované brucho! Ak je tvojim snom ploché a svalnaté brucho, skús tréningy aeróbnej 6 Weidera!

Nie je to nič iné ako cvičenia, ktoré pomáhajú tvarovať a spevniť svalstvo brucha. Ako nám už názov naznačuje tak cvičení je presne šesť. Celé tajomstvo cvičení je v tom, že je potrebné ich vykonať bez prestávky na uvoľnenie brušného svalstva, čo nie je práve najľahšie. Pri každom cvičení napíname brušné svalstvo na tri sekundy v momente najväčšiej záťaže brušného svalstva. Úprimne povedané, aeróbna 6 Weidera vymáha od trenujúceho koncentráciu na vykonávané cvičenie a tiež zručnosť, aby bol cvik vykonaný správne a bez zbytočných problémov. Je potrebné si zapamätať, že všetky cviky, ktoré sú nižšie opísané je potrebné vykonať na rovnom povrchu.


Cvičenie č. 1

Ľahnite si na chrbát. Dajte si ruky pozdĺž tela. Dvíhame hrudník, ale zároveň si dávame pozor na to aby sme bedrovú časť tela nedvíhali od povrchu. Dvíhame nohu ohnutú na 90 stupňov až pokiaľ stehno nevytvorí s bedrovou časťou pravý uhol. V tom momente sa chytáme za koleno a tak pridržíme do tri sekundy. Následne sa vraciame na počiatočnú polohu a robíme to isté cvičenie, ale s druhou nohou.

Cvičenie č. 2

Tento cvik je podobny ako prvý, ale je tu rozdiel a to taký, že cvičenie vykonávame tak, že dvíhame obe nohy naraz.

Cvičenie č. 3
Cvičenie tiež rovnaké ako cvičenie č. 1 ale rozdiel je v tom, že počas vykonávania cvičenia máme ruky pri krku.

Cvičenie č. 4

Je to spojenie cvičenia 2 a 3: počas vykonávania cvičenia dvíhame obe nohy naraz a ruky držíme pri krku.

Cvičenie č. 5
Ruky zostávajú pri krku. Dvíhame hrudník. Dvíhame tiež nohy ale na zmenu raz jednu raz druhu presne ako v cvičeniach č. 1 a 2. V tomto prípade, ale nedržíme nohy pri maximálnom zaťažení svalov vo vzduchu. Robíme takzvaný bicykel alebo nožnice. Nohy meníme okolo 5 až 15 krát.

Cvičenie č. 6
Dvíhame hrudník a zároveň aj obe nohy, je potrebné ich mať napnuté. Pridržíme ich vo vzduchu tri sekundy.