10 dôvodov, prečo sa oplatí už dnes začať trénovať zumbu!

10 dôvodov, prečo sa oplatí už dnes začať trénovať zumbu!

Máš už dosť monotónnych tréningov v posilňovni alebo nudného behania? Začni chudnúť pomocou tancovania zumby! Predtým ako sa zapíšeš na zumbu, prečítaj si čo vlastne zumba je a ako na nás pozitívne pôsobí.

Čo to je zumba?

Zumba je vlastne spojenie západného fitnessu s latinskoamerickými tancami. Sú to teda cvičenia, ktoré sa vykonávajú pod dohľadom inštruktora, počas ktorého sa učastníci snažia opakovať jeho pohyb.

Toto sú najdôležitejšie pozitívne účinky, ktoré nám dáva pravidelné trénovanie zumby:

1. Rýchle spalovanie kalórií – cvičením zumby môžeme spáliť v priebehu hodiny až 800 kalórií! Je to oveľa viac ako pri nudnom a ťažkom behaní.

2. Tvarovanie všetkých svalov – zumba pôsobí pozitívne na tvarovanie a spevnenie prakticky všetkých svalov. Zároveň nepôsobí prehnane na rast svalov, čiže zumbu môžu kľudne pravidelne trénovať aj ženy.

3. Okamžité výsledky – prvé efekty sú viditeľné už v priebehu pár týždňov. Je jasné, že nič nemotivuje viac ako rýchle viditeľné výsledky!

4. Vnímanie svojeho tela – počas pravidelného cvičenia zumby začneme mať zrazu pocit, že cítime všetky svaly a tiež také o których sme dá sa povedať ani nevedeli!

5. Zlepšenie kreativity – je dokázané, že tanec vplýva pozitívne na synchronizáciu mozgových hemisfér a to zároveň spôsobuje, že nám rastie kreativita.

6. Skvelý spôsob ako sa odstresovať – po hodine zabudneš na všetky problémy, ktoré si si priniesol z práce.

7. Pocit šťastia – tancovanie zumby spôsobuje vylučovanie hormónov šťastia a to endorfínov. Vďaka tomu je zumba idealnym spôsobom na prekonanie jesennej alebo zimnej depresie!

8. Ľahko vykonateľné tanečné kroky – môžeme slobodne opakovať kroky po inštruktovi úplne bez obáv o ich správnosť. Ráta sa hlavne dobrá zábava!

9. Skvelý spôsob na zlepšenie si kondície – zumbu môžu cvičiť či tancovať ľudia s rôznou fyzickou kondíciou a tiež nezáleží na veku. 

10. Šanca na poznanie inšpirujúcich ľudí – tancovanie zumby sa koná v skupinách, takže ľahko spoznáme osoby, ktoré sú rovnako nabité pozitívnou energiou.